Menu
NYHEDER I dag kl. 13:33
Kommende IF92 kampe (24.4.-30.4.) Følgende Kampe.....
NYHEDER
Serie 1 vandt i Højer i eftermiddag
NYHEDER
Serie 1 tabte i eftermiddag på Skibhøj Anlæg
NYHEDER
Kommende IF92 kampe (18.4.-23.4.)
NYHEDER
Serie 1 spiller mandag 2. påskedag kl. 13 på Skibhøj Anlæg

Køb din egen KLUBDRAGT

Køb tøj med dit navn og IF92 logo

Få et OK Benzinkort og støt IF92

PIGERAKETTEN 2015

POKAL-EVENTYR 2014

POKAL-EVENTYR 2012

DENNE UGES KAMPE
April 2017
25.
tirsdag
17.30
Kvaglund IF
Herrer
U15
U15 Drenge 2 (2002) 11M/9M - forår 2017 • Pulje 567
Kvaglundskolen
Esbjerg IF 92
Kvaglundskolen
25.
tirsdag
18.00
Esbjerg IF 92 (2)
Kvinder
U11
TT/5 – U11 Drenge/5 • Pulje 1
Glejbjerg Stadion
Esbjerg IF 92 (1)
Glejbjerg Stadion
25.
tirsdag
18.00
Esbjerg IF 92
Kvinder
U11
TT/5 – U11 Piger/5 • Pulje 1
Rødding Stadion
Skovlund/Ansager
Rødding Stadion
25.
tirsdag
18.35
Ølgod IF
Kvinder
U11
TT/5 – U11 Drenge/5 • Pulje 1
Glejbjerg Stadion
Esbjerg IF 92 (2)
Glejbjerg Stadion
25.
tirsdag
18.35
Esbjerg IF 92 (1)
Kvinder
U11
TT/5 – U11 Drenge/5 • Pulje 1
Glejbjerg Stadion
Esbjerg fB
Glejbjerg Stadion
25.
tirsdag
18.35
Esbjerg IF 92
Kvinder
U11
TT/5 – U11 Piger/5 • Pulje 1
Rødding Stadion
Rødding IF
Rødding Stadion
25.
tirsdag
19.00
Esbjerg IF 92 (1)
livescore
Herrer
Senior
Herrer Serie 5 - Forår 2017 • Pulje 143
Veldtofte Idrætspark
Sædding B 94
Veldtofte Idrætspark
26.
onsdag
18.00
Esbjerg IF 92
Herrer
U8
TT/5 – U8 Drenge B/5 • Pulje 2
Kongeåhallen
Jerne IF
Kongeåhallen
26.
onsdag
18.00
Esbjerg IF 92
Herrer
U12
U12 Drenge C/8 (2005) - Forår • Pulje 4
Skibhøj Anlæg
Holsted FB
Skibhøj Anlæg
26.
onsdag
18.35
Gesten IF
Herrer
U8
TT/5 – U8 Drenge B/5 • Pulje 2
Kongeåhallen
Esbjerg IF 92
Kongeåhallen
26.
onsdag
18.35
Esbjerg IF 92
Herrer
U9
TT/5 – U9 Drenge B-C/5 • Pulje 3
Sydbank Stadion
Varde IF (3)
Sydbank Stadion
26.
onsdag
19.05
Esbjerg IF 92
Herrer
U10
TT/5 – U10 Drenge B/5 • Pulje 2
Jerne Stadion
Spangsbjerg IF
Jerne Stadion
26.
onsdag
19.10
Glejbjerg SF
Herrer
U9
TT/5 – U9 Drenge B-C/5 • Pulje 3
Sydbank Stadion
Esbjerg IF 92
Sydbank Stadion
26.
onsdag
19.40
Jerne IF
Herrer
U10
TT/5 – U10 Drenge B/5 • Pulje 2
Jerne Stadion
Esbjerg IF 92
Jerne Stadion
27.
torsdag
18.35
Ribe BK
Herrer
U11
U11 Drenge C/8 (2006) - Forår • Pulje 5
Skjern Bank Arena, Bramming
Esbjerg IF 92 (1)
Skjern Bank Arena, Bramming
27.
torsdag
19.15
Sønderris SK
Herrer
U17
U16/U17 Drenge C/8 (00/01) - Forår • Pulje 2
Sønderris Skole
Esbjerg IF 92
Sønderris Skole
27.
torsdag
19.15
Esbjerg IF 92
Herrer
Senior
Herresenior C/7 - Forår • Pulje 5
Veldtofte Idrætspark
Aalbæk IF (B)
Veldtofte Idrætspark
28.
fredag
19.00
Esbjerg IF 92
Herrer
U11
U11 Drenge B/8 (2006) - Forår • Pulje 2
Esbjerg Idrætspark
Hjerting IF
Esbjerg Idrætspark
28.
fredag
19.35
Esbjerg IF 92
Herrer
U11
U11 Drenge B/8 (2006) - Forår • Pulje 2
Esbjerg Idrætspark
Vejen SF
Esbjerg Idrætspark
29.
lørdag
14.00
Sædding/G IF
Herrer
Senior
Herrer Serie 1 - Forår 2017 • Pulje 10
Guldager Idrætscenter
Esbjerg IF 92
Guldager Idrætscenter
29.
lørdag
16.00
Sædding/G IF
Herrer
Senior
Herrer Serie 3 - Forår 2017 • Pulje 44
Guldager Idrætscenter
Esbjerg IF 92
Guldager Idrætscenter
30.
søndag
12.00
NRUI/SIF/ASF
Herrer
U15
U15 Drenge 2 (2002) 11M/9M - forår 2017 • Pulje 567
Næsbjerg Stadion
Esbjerg IF 92
Næsbjerg Stadion
30.
søndag
14.00
Esbjerg IF 92 (2)
Herrer
Senior
Herrer Serie 5 - Forår 2017 • Pulje 143
Veldtofte Idrætspark
Esbjerg IF 92 (1)
Veldtofte Idrætspark
NÆSTE UGES KAMPE
Maj 2017
1.
mandag
18.00
Hjerting IF
Kvinder
U11
U11 Piger C/8 (2006) - Forår • Pulje 3
Dansk Revision Arena v/Nordvang skole
Esbjerg IF 92
Dansk Revision Arena v/Nordvang skole
1.
mandag
18.00
Hviding IF
Herrer
U12
U12 Drenge C/8 (2005) - Forår • Pulje 4
Egebæk/Hviding Akt.center
Esbjerg IF 92
Egebæk/Hviding Akt.center
1.
mandag
18.30
Ribe BK
Herrer
U17
U17 Drenge 1 (2000) 11M - forår 2017 • Pulje 416
Ribe Fritidscenter
Esbjerg IF 92
Ribe Fritidscenter
1.
mandag
18.35
Esbjerg IF 92
Kvinder
U11
U11 Piger C/8 (2006) - Forår • Pulje 3
Dansk Revision Arena v/Nordvang skole
Spangsbjerg IF
Dansk Revision Arena v/Nordvang skole
2.
tirsdag
17.30
Esbjerg IF 92
Herrer
U9
TT/5 – U9 Drenge B-C/5 • Pulje 3
Hjerting Skole
Varde IF (2)
Hjerting Skole
2.
tirsdag
18.05
Hjerting IF
Herrer
U9
TT/5 – U9 Drenge B-C/5 • Pulje 3
Hjerting Skole
Esbjerg IF 92
Hjerting Skole
2.
tirsdag
18.35
Tjæreborg IF
Herrer
U9
U9 Drenge B/5 (2008) - Forår • Pulje 4
Skjern Bank Arena, Bramming
Esbjerg IF 92
Skjern Bank Arena, Bramming
2.
tirsdag
19.10
Askov/Malt UI
Herrer
U9
U9 Drenge B/5 (2008) - Forår • Pulje 4
Skjern Bank Arena, Bramming
Esbjerg IF 92
Skjern Bank Arena, Bramming
2.
tirsdag
19.15
Esbjerg IF 92
Herrer
U17
U16/U17 Drenge C/8 (00/01) - Forår • Pulje 2
Veldtofte Idrætspark
Tarp B (U16)
Veldtofte Idrætspark
2.
tirsdag
19.15
Tarp B
Herrer
Senior
Herresenior C/7 - Forår • Pulje 5
Bryndumvej Idrætshal
Esbjerg IF 92
Bryndumvej Idrætshal
3.
onsdag
18.00
Esbjerg IF 92
Herrer
U8
TT/5 – U8 Drenge B/5 • Pulje 2
Skibhøj Anlæg
Tarp B (1)
Skibhøj Anlæg
3.
onsdag
18.35
Esbjerg IF 92
Herrer
U8
TT/5 – U8 Drenge B/5 • Pulje 2
Skibhøj Anlæg
Esbjerg fB (2)
Skibhøj Anlæg
3.
onsdag
19.15
Sædding/G IF (U17)
Herrer
U17
U16/U17 Drenge C/8 (00/01) - Forår • Pulje 2
Guldager Idrætscenter
Esbjerg IF 92
Guldager Idrætscenter
4.
torsdag
18.00
Tjæreborg IF
Herrer
U10
U10 Drenge C/5 (2007) - Forår • Pulje 5
Tjæreborg IF's Anlæg
Esbjerg IF 92
Tjæreborg IF's Anlæg
4.
torsdag
18.00
Esbjerg IF 92 (1)
Herrer
U11
U11 Drenge C/8 (2006) - Forår • Pulje 5
Ribe Fritidscenter
Andrup IF
Ribe Fritidscenter
4.
torsdag
18.00
Jels IF
Herrer
U13
U13 Drenge C2/8 (2004) - Forår • Pulje 2
Jels Stadion
Esbjerg IF 92
Jels Stadion
4.
torsdag
18.35
Esbjerg IF 92
Herrer
U10
U10 Drenge C/5 (2007) - Forår • Pulje 5
Tjæreborg IF's Anlæg
Bramming B
Tjæreborg IF's Anlæg
4.
torsdag
19.10
Gørding/Lourup IF
Herrer
U11
U11 Drenge C/8 (2006) - Forår • Pulje 5
Ribe Fritidscenter
Esbjerg IF 92 (1)
Ribe Fritidscenter
4.
torsdag
19.15
Esbjerg IF 92
Herrer
Senior
Herresenior C/7 - Forår • Pulje 5
Veldtofte Idrætspark
Fanø B
Veldtofte Idrætspark
5.
fredag
19.00
Sædding B 94
Herrer
Senior
Herrer Serie 5 - Forår 2017 • Pulje 143
Sædding Skole
Esbjerg IF 92 (2)
Sædding Skole
6.
lørdag
10.00
Esbjerg IF 92
Herrer
U11
U11 Drenge B/8 (2006) - Forår • Pulje 2
Skibhøj Anlæg
Spangsbjerg IF
Skibhøj Anlæg
6.
lørdag
10.35
Esbjerg IF 92
Herrer
U11
U11 Drenge B/8 (2006) - Forår • Pulje 2
Skibhøj Anlæg
Sædding/G IF (2)
Skibhøj Anlæg
6.
lørdag
11.00
Esbjerg IF 92
Herrer
U17
U17 Drenge 1 (2000) 11M - forår 2017 • Pulje 416
Skibhøj Anlæg
BV Oksbøl
Skibhøj Anlæg
6.
lørdag
13.30
Esbjerg IF 92
Herrer
Senior
Herrer Serie 1 - Forår 2017 • Pulje 10
Skibhøj Anlæg
Aabenraa BK
Skibhøj Anlæg
6.
lørdag
15.30
Esbjerg IF 92
Herrer
Senior
Herrer Serie 3 - Forår 2017 • Pulje 44
Skibhøj Anlæg
Sønderris SK
Skibhøj Anlæg
7.
søndag
10.00
Bramming B (2)
Herrer
U7
U7 Drenge /3 (2010) - Forår (1. spillerunde) • Pulje 15
Skjern Bank Arena, Bramming
Esbjerg IF 92 (1)
Skjern Bank Arena, Bramming
7.
søndag
10.15
Bramming B (1)
Herrer
U7
U7 Drenge /3 (2010) - Forår (1. spillerunde) • Pulje 15
Skjern Bank Arena, Bramming
Esbjerg IF 92 (2)
Skjern Bank Arena, Bramming
7.
søndag
10.30
Esbjerg IF 92 (2)
Herrer
U7
U7 Drenge /3 (2010) - Forår (1. spillerunde) • Pulje 15
Skjern Bank Arena, Bramming
Jerne IF (2)
Skjern Bank Arena, Bramming
7.
søndag
10.45
Esbjerg IF 92 (1)
Herrer
U7
U7 Drenge /3 (2010) - Forår (1. spillerunde) • Pulje 15
Skjern Bank Arena, Bramming
Jerne IF (1)
Skjern Bank Arena, Bramming
7.
søndag
11.00
Spangsbjerg IF (1)
Herrer
U7
U7 Drenge /3 (2010) - Forår (1. spillerunde) • Pulje 15
Skjern Bank Arena, Bramming
Esbjerg IF 92 (1)
Skjern Bank Arena, Bramming
7.
søndag
11.15
Spangsbjerg IF (2)
Herrer
U7
U7 Drenge /3 (2010) - Forår (1. spillerunde) • Pulje 15
Skjern Bank Arena, Bramming
Esbjerg IF 92 (2)
Skjern Bank Arena, Bramming
7.
søndag
14.00
Esbjerg IF 92
Herrer
U15
U15 Drenge 2 (2002) 11M/9M - forår 2017 • Pulje 567
Veldtofte Idrætspark
Blåbjerg
Veldtofte Idrætspark

HOVEDSPONSORER

STØT IF92

Få et OK Benzinkort og støt IF92