Menu

Kommende IF92 kampe 23.9.-29.9.

image
22. september 2019 kl. 12:18
Følgende kampe.........
Dag Dato Kl. Række Hjemmehold Udehold Spillested
ma 23-09 17.00 U9 Drenge C/5 Esbjerg IF 92 Esbjerg fB Skibhøj Anlæg
ma 23-09 18.20 U9 Drenge C/5  Jerne IF Esbjerg IF 92 Skibhøj Anlæg
ma 23-09 18.30 Kvinder C2/7  Hviding IF/Ribe BK Esbjerg IF 92 Egebæk/Hviding
ma 23-09 18.30 Veteraner Næsbjerg Esbjerg IF 92 Næsbjerg
ti 24-09 17.30 U13 Drenge Liga 4 Esbjerg IF 92 Spangsbjerg IF Skibhøj Anlæg
ti 24-09 17.30 U16/U17 Drenge C/8  Rødding IF Esbjerg IF 92 Rødding Stadion
ti 24-09  17.30 U8 Drenge C/5 (2012) Esbjerg IF 92 Spangsbjerg IF Skibhøj Anlæg
ti 24-09 18.00 U8 Drenge C/5 (2012)  Spangsbjerg IF  Esbjerg IF 92 Skibhøj Anlæg
on 25-09 17.00 U10 Drenge B/5 (2010)  Esbjerg IF 92 Esbjerg fB (1) Skibhøj Anlæg
on 25-09 18.00 Slutspil Gold Cup Esbjerg IF 92 Andrup IF Veldtofte Idrætspark
on 25-09 18.20 U10 Drenge B/5  Esbjerg fB (2) Esbjerg IF 92 Skibhøj Anlæg
to 26-09 17.30 U10 Drenge C/5  Esbjerg IF 92 Spangsbjerg IF Jerne Stadion
to 26-09 17.30 U13 Drenge Liga 4  Helle FC Esbjerg IF 92 Næsbjerg 
to 26-09 17.30 U11 Drenge C/8  Esbjerg IF 92 Tarp B Tistrup Stadion
to 26-09 18.50 U10 Drenge C/5  Ribe BK Esbjerg IF 92 Jerne Stadion
to 26-09  18.50 U11 Drenge C/8  Varde IF Esbjerg IF 92 Tistrup Stadion
28-09 10.00 U10 Drenge B/5  Jerne IF Esbjerg IF 92 Jerne Stadion
28-09 10.40 U10 Drenge B/5  Esbjerg IF 92 Tjæreborg IF Jerne Stadion
28-09 13.30 Herrer Serie 1 Bramming B Esbjerg IF 92 Bramming
29-09 10.15 U7 Drenge /3 Esbjerg fB (3) Esbjerg IF 92 Skads Skole
29-09 10.30 U7 Drenge /3 Esbjerg IF 92 Andrup IF (1) Skads Skole
29-09  10.45 U7 Drenge /3 Andrup IF (2) Esbjerg IF 92 Skads Skole
29-09 11.00 U14 Drenge Liga 4 Esbjerg IF 92 Hjerting IF Skibhøj Anlæg
29-09 13.30 Herrer Serie 4 Jernved/Gredstedbro Esbjerg IF 92 Jernvedlund
29-09 15.00 U16/U17 Drenge C/8 Fole IF Esbjerg IF 92 Fole Stadion
29-09 16.00 U16 Drenge Liga 5  Spangsbjerg IF Esbjerg IF 92 Gjesing Fritidsc
29-09 14.00 Senior Finale Hurricanes Gæst Skibhøj Anlæg