Menu

Kommende kampe 21.9 - 27.9

image
22. september 2015 kl. 14:09
Følgende kampe....
Dag Dato Kl. Række Hjemmehold Udehold Spillested Score
Man 21-09- 18:00 U10 Piger/5 Glejbjerg SF Esbjerg IF 92 Skibhøj Anlæg  0-1
Man 21-09- 18:35 U10 Piger/5 Esbjerg IF 92 Fanø B Skibhøj Anlæg  0-1
Tir 22-09- 17:30 U9 Drenge B/5 Sønderris SK (1) Esbjerg IF 92 Sønderris Skole  xxxx
Tir 22-09- 18:05 U9 Drenge B/5 Esbjerg IF 92 Fanø B Sønderris Skole  xxxx
Tir 22-09- 17:30 U11 Drenge B/8  Esbjerg IF 92 Sædding/G IF Skibhøj Anlæg  1-1
Tir 22-09- 18:40 U11 Drenge B/8 Esbjerg fB Esbjerg IF 92 Skibhøj Anlæg  4-2
Tir 22-09- 17:30 U8 Drenge B/5  Esbjerg IF 92 Tarp B Skibhøj Anlæg  6-2
Tir 22-09- 18:40 U8 Drenge B/5  Næsbjerg RUI Esbjerg IF 92 Skibhøj Anlæg  1-4
Tir 22-09- 20:00 Herrer Serie 3  Esbjerg fB Esbjerg IF 92 Kunstgræsbane  UDSAT
Ons 23-09- 17:30 U14 Drenge C/8  Esbjerg IF 92 Blåbjerg Skibhøj Anlæg  1-0
Tor 24-09- 17:30 U12 Drenge C/8  Esbjerg IF 92 Varde IF (1) Skibhøj Anlæg  6-5
Tor 24-09- 17:30 U10 Drenge C/5 Esbjerg IF 92 Varde IF (2) Skibhøj Anlæg  0-7
Tor 24-09- 18:40 U10 Drenge C/5  Varde IF (3) Esbjerg IF 92 Skibhøj Anlæg  6-6
Tor 24-09- 18:15 Herresenior C/7 Jerne IF (2) Esbjerg IF 92 Jerne Stadion  2-13
Lør 26-09- 10:35 U10 Drenge B/5 Esbjerg IF 92 Rødding IF Skibhøj Anlæg  UHT
Lør 26-09- 10:00 U11 Drenge B/8 Næsbjerg RUI Esbjerg IF 92 Næsbjerg   6-3
Lør 26-09- 10:35 U11 Drenge B/8 Esbjerg IF 92 Hviding IF Næsbjerg   2-8
Lør 26-09- 14:00 Herrer Serie 1 Esbjerg IF 92 Spjald IF Kunstgræsba  2-4
Lør 26-09- 16:00 Herrer Serie 3  Esbjerg IF 92 Spangsbjerg IF Kunstgræsba  1-2
Lør 26-09- 14:30 Herrer Serie 5  FC Otpisani Esbjerg IF 92 Veldtofte  2-4
Søn 27-09- 10:00 U12 Drenge A/8  Hjerting IF (1) Esbjerg IF 92 Nordvang skole  2-4
Søn 27-09- 11:00 U16 Drenge 1  Esbjerg IF 92 Alminde/Viuf GIF Veldtofte   1-3
Søn 27-09- 14:00 U19 Drenge 2  Esbjerg IF 92 BV Oksbøl Veldtofte   2-0
Søn 27-09- 12:00 U15 Drenge 1  Esbjerg IF 92 Bramming B Veldtofte   1-0
Søn 27-09- 09:00 Hurricanes  Stævne    Skibhøj Anlæg  xxxxx
Søn 27-09- 13:00 U13 Piger 1 /8 Varde IF             4 Esbjerg IF 92 Sydbank St        3